MAŁA SYRENKA -  przyjaciele nazwali tak Małgosię, która zaczęła swą przygodę z pływaniem na małym basenie w Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie systematycznie przyjeżdżała na zajęcia rehabilitacji. Tu zaczyna stawiać pierwsze kroki w nauce pływania i na tym basenie, pierwszy raz utrzymuje się kilka metrów na wodzie.

Kolejne wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka to następne wejścia na basen. Gosia stara się jak najdłużej utrzymać na wodzie. Zaczyna się jej marzyć duży basen. Pływanie nie jest jednak łatwym zadaniem, gdyż nogi są pozbawione pewnej ilości mięśni. Gosia musi nauczyć się pływać wykorzystując przede wszystkim siłę górnych partii ciała. Na tym basenie przepływa pierwsze metry, jeszcze w zabezpieczeniu.

Rok 2008 Małgosia trafia na pływalnię w Józefowie i tu pod okiem pani rehabilitantki zaczynają się ćwiczenia wzmacniające kręgosłup z jednoczesną nauką pływania. Małgosia coraz lepiej radzi sobie w wodzie i przepływa pierwsze długości basenu a nurkowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Październik 2009 r. Małgosia zaczyna treningi na A.W.F w Warszawie u trenera kadry polskich paraolimpijczyków, Waldemara Madeja. Gosia staje się członkiem Integracyjnego Klubu Sportowego przy A.W.F.
Pod okiem trenera zaczyna się bardzo intensywna i żmudna praca. Podczas każdego spotkania Małgosia ma do pokonania kilkanaście długości basenu.

Małgosia przyzwyczaja się do treningów, odbywających się w soboty i niedziele. Bardzo wcześnie wstaje, gdyż zajęcia zaczynają się już o godzinie 8.00 rano a basen znajduje się w odlegśości ok. 80 km od domu. 

Zaczynają się przygotowania do pierwszych zawodów. Gosia  musi dostać grupę pływacką, ponieważ osoby niepełnosprawne rywalizują na zawodach według grup pływackich. Pływa coraz więcej i coraz szybciej a technicznie coraz lepiej, trener uczy ją rzemiosła pływackiego.

Grudzień 2009 r. Pierwszy wyjazd na zawody, Małgosia jedzie do Lublina na integracyjne zawody w pływaniu. Tu sprawia sobie i wszystkim miłą niespodziankę.

*II miejsce   25m/ grzbiet
*II miejsce   25m/dowolny

Marzec 2010 r.  BIAŁYSTOK - Pierwsze zawody dla niepełnosprawnych. Dla Gosi to także otrzymanie klasy sportowej oraz grupy. Małgosia otrzymuje Polską Klasę Sportową oraz grupę S7. Po raz pierwszy spotyka się z rywalkami które należą do tej samej grupy. Gocha bardzo przeżywa swój pierwszy start.

ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PŁYWANIU BIAŁYSTOK 26-28 marca 2010 r.
BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW POLSKI GRUPY S7

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH  W  PŁYWANIU Kalisz 23-25 kwietnia 2010 r.
WICEMISTRZYNI  POLSKI GRUPY S7

LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI NIEPEŁNOSPRAWNYCH  W PŁYWANIU GORZÓW WIELKOPOLSKI 11-13.VI.2010 r.
WICEMISTRZYNI POLSKI GRUPY S7

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I JUNIORÓW MŁODSZYCH KALISZ 16-17.2011 r.
SREBRANA MEDALISTKA MISTRZOSTW POLSKI GRUPY S7

MISTRZOSTWA POLSKI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH V.2011 SZCZECIN
BRĄZOWA MEDALISTKA MISTRZOSTW POLSKI GRUPY S7

GRUDZIEŃ 2011 r. Małgorzata dalej trenuje zaparcie pływanie, treningi pomiędzy wizytami szpitalnymi, pomiędzy zajęciami szkolnymi. Jak na razie udaje się to wszystko pogodzić.

Na treningach pokonuje już dystans ok. 2.500 m czyli jest to ok.100 basenów 25 metrowych, bo do takich ma dostęp. TRENUJE CAŁY CZAS. CO PRZYNIESIE JEJ LOS, WALKA Z CHOROBĄ I KOLEJNY ROK? ZOBACZYMY

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie. PIXEL_LINK_LEGAL_TEXT